Veľké Kapušany - Borša 2:1 (1:1), 7.2.2015

Omladený celok nastúpil na svoj druhý prípravný zápas pod vedením trénera Breza proti piatoligovému celku z Borše. V chladnom, veternom počasí a na ťažkom teréne si domáci celok pripísal víťazstvo 2:1. O presné zásahy sa postarali Rebreš a Battyányi.

Zostava MFK v 1.polčase: Krajnyikovec - Rebreš, Kondáš, Vašky, Némethi - Helmeczi,Buhaj, Bátyi, Battányi - Szarvaš, Kameňár

Striedali: Szatmáry, Ádi, Balogh F.

Chýbali: Repovský, Boda, Batta Zs., Fintor, Jakub, Deme, Repovský

Brezo Štefan, tréner: : Druhý prípravný zápas sme výsledkovo zvládli, ale herne to bolo z našej strany veľmi slabučké.  Sme spolu veľmi krátko, tak som to aj trošku očakával. Skúšame hrať prípravné  zápasy aj na výsledok,  takže som rád, že sme vyhrali. Hostia boli dôraznejší a agresívnejší  v súbojoch. Viac si verili, hlavne v prvých 20 minútach  a v druhom polčase, keď sme otočili skóre v náš prospech. Mali sme okrem dvoch gólov ešte ďalšie tri šance, ktoré sme trestuhodne zahodili, ale musím pochváliť nášho brankára Krajnyikoveca, ktorý podržal mužstvo a zlikvidoval dve tutovky hostí. Výsledok beriem pozitívne,  ale z našej strany je to po hernej stránke slalbšie, ale sme spolu len dva týždne, takže máme načom popracovať.  Dúfam,  že budeme napredovať a pomaličky sa zlepšovať. Potrebujeme doplniť káder, momentálne máme  vytipovaných 2-3 hráčov, dúfam, že sa podarí ich prestup dotiahnuť, lebo potom bude zle nedobre. Som rád, že aj diváci prišli na zápas a dúfam, že aspoň s výsledkom sme ich nesklamali. Chlapcom ďakujem, že dreli do konca zápasu a vybojovali cenný výsledok proti Borši.

Najbližší prípravný zápas odohrajú seniori 14.2.2015 na umelej tráve v Sátorajaújhelyi (HU).

Veľké Kapušany - Čičarovce 2:2 (0:2)

Po zimnom prievane v našom klube nastúpili naši seniori na svoj prvý prípravný zápas. Omladená družina pod vedením trénera Breza cestovala na umelú trávu do maďarska, kde si zmerala sily so skúsenim susedným celkom z Čičaroviec. Po dvoch rozdielnych polčasoch sa napokon zrodila spravodlivá remíza 2:2.

Zostava Čičaroviec: Filo - Dadu, Černej, Ovák, Szakala - Hajdók, Tarczy, Nagy,Molnár - Szabó,Dobos

Zostava MFK v 1.polčase: Krajnyikovec - Rebreš, Kondáš, Vašky, Némethi - Buhaj, Dózsický, Bátyi, Battányi,Deme - Szarvaš

Striedali: Szatmáry, Kameňár

Chýbali: Repovský, Boda, Batta Zs., Fintor, Jakub

Brezo Štefan, tréner: :Prvý majstrovský zápas sme odohrali proti skúsenému piatoligistovi z Čičaroviec. Prvý polčas bol súper lepší, hlavne po hernej stránke, ale to som aj očakával. Skúsenosti a herná kvalita bola na ich strane. Dali dva góly po našich chybách a zaslúžene viedli. V ďalšom priebehu však prišlo z ich strany k uspokojeniu,nevyužili sme toto zaváhanie po dvoch brejkových situáciach, keď dvakrát unikol Batyi.Hlavne v prvom polčase bolo cítiť na niektorých našich hráčoch príliš veľký rešpekt voči súperovi. Druhý polčas už bol vyrovnanejší, dali sme dva góly a zaslúžene vyrovnali na 2:2, zásluhou Kondáša a Dózsického.Viac sme kombinovali, chlapci si začali viac veriť a boli vcelku vyrovnaným súperom Čičaroviec. Škoda zranenia Batyiho, že musel ísť z ihriska, ale našťastie nie je to nič vážne. Ďakujem chlapcom za obetavý výkon a že si vydreli dobrý výsledok proti favoritovi z Čičaroviec. Čaká nas veľa práce v prípave. Tento zápas bol len prvým v príprave a netrebato nejako preceňovať.

Najbližší prípravný zápas odohrajú seniori 7.2.2015 na domácej pôde proti Borši.